Forex.profikezdo.hu

Forex, robotok, kereskedés, bináris opciók, stb. és minden, ami ezzel kapcsolatos.

Pontos idő: 2022.01.22. 22:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 15:55 
Adminisztrátor

Az előző fórum sajnos egy az egyben megsemmisült az előző tárhelyszolgáltatóm megszűnése miatt. Nem szeretném, ha ez megismétlődne, ezért kérném a hozzáértők segítségét.
Hogyan lehet ennek a fórumnak a költöztetését megoldani egy másik tárhelyre?
Ezt a fórumot a phpBB motor hajtja.
Nagy az esélye, hogy a mostani tárhelyszolgáltatóm megbízhatatlan, mivel már hónapok óta nem válaszol semmilyen levelemre. Ezért szeretnék felkészülni egy közeljövőbeni költözésre.
Én már kinéztem egy szolgáltatót (tarhely.eu). Elvileg a fórum admin menüjéből már készítettem egy archiválást, de az csak egy gzip fájl (adatbázis). Vagy elegendő ez és majd az új tárhelyre feltelepített fórumba egy helyreállításnál ezt megadni neki?

Gondolom ha csak lemetneném ftp-n keresztül az egész fórum mappát, azt hiába tölteném fel az újra, nem működne rendesen. vagy igen?

Ja, és akkor már hagy csináljak egy negatív reklámot a mostani szolgáltatómnak: www.tárhelymost.com
Én őket nem ajánlom. Bár az oldal ugye üzemel náluk, de mivel az ügyfélszolgálat nem reagál, ezért megbízhatatlannak minősítem őket.

Esetleg tud valaki olyan tárhelyszolgáltatót, ami megbízható és van partnerprogramjuk is, ahol magánszemélyként is lehet működni?

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2009.10.26. 15:09 

Szia!

tárhely.eu -t használom én is (viszonteladóként) velük nekem nincs gondom. Szerintem jó választás lehet.
mentsd le mindent amit ftp-n látsz. aztán menj be a phpmyadminba és ott mentsd le az egész adatbázis.

Bár a phpBB-t nem ismerem, de gondolom ha visszatöltöd az adatbázist az új szerverre és az összes fájlt
felmásolod akkor max lehet még valami config fájl ahol át kell írnod az új adatbázisod kapcsolatát.
(a honlap fájlokon kívül és az adatbázison kívül nincs más, arra figyelj, hogy az adatbázisban ne csak a szerkezetet vagy
ne csak az adatokat mentsd hanem mindkettőt.)

Költözésnél én nem szoktam felmondani a tárhelyet rögtön hanem átviszem a domaint az újra és költöztetek.
Ha valami lemaradt akkor még mindig el tudom érni a régit valamilyen módon. (aldomainkét stb.)

üdv

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2009.10.26. 15:15 

lemaradt:

http://phpbb.hu/forum/hsz/45419?highlig ... #hsz-45419

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2009.10.26. 15:34 
Adminisztrátor

Köszi!

Vissza a tetejére