Forex.profikezdo.hu

Regisztráció kérése a kívánt felhasználó névvel csak a következő e-mail címen: forum@forex.profikezdo.hu
Én ezzel kereskedek ->TradegAgent
Pontos idő: 2014.04.19. 20:36

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Bróker fekete lista
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 12:22 
Adminisztrátor

Ide lehet a negatív élmények alapján a nem ajánlott brókereket felsorolni. Persze a probléma feltüntetésével együtt. Mielött bárki ide írna bármely brókert is, azért azt előzze meg valamely problémamegoldás is. Így akár a support-ját is osztályozni lehet.

Tuti bróker: Ultra FX
Szupergyors VPS: Ultra FX VPS

Skype elérhetőségem: jozsefmiskolci

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Bróker fekete lista
HozzászólásElküldve: 2009.09.18. 17:05 

Nekem az Fxcbs brókerrel gyűlt meg a bajom, amit a Fapturbó is kb. február óta ajánl. Augusztus 13.-án kértem a kifizetést. 650 euro-t, mivel a Fapturbo sajnos nem úgy muzsikált az élő számlán ahogy szerettem volna, pár száz eurót elbuktam, persze lehet ha várok, akkor vissza kereste volna.

Na mindegy, a lényeg h több mint 1 hónap eltelt és nem kaptam meg a pénzemet. Az ügyfélszolgálatuk hihetetlenül lassú, 1-2 hetet kell várni egy email visszajelzésre. Elküldték kb. 2 hete a kifizetési oldal másolatát email-ben és észrevettem, hogy nagyon hanyagul volt kitöltve.

Sok adat hiányzott, de volt olyan is ami tévesen volt begépelve. Ellenőríztem és a minden adatot pontosan adtam meg nekik. Szóval írtam nekik, hogy legyenek szívesek javítsák ki és értesítsék a bankot a téves utalásról. Na erre jó sokáig nem érkezett válasz. Küldtem megint egy levelet, erre sem, majd felvettem a kapcsolatot a Live Support-tal és azt mondták, hogy (very soon) nagyon gyorsan intézik az ügyet.

Ez volt kb. 4 napja. Ma kaptam egy elnézést kérő levelet, amiben azt írják, hogy kivizsgálják az ügyet és szóljak nekik ha megkaptam a pénzt. Nagyon kíváncsi leszek lesz-e belőle egyáltalán valami még ezek után...

Az ügyfélszolgálatot nagyon maximum 2-re osztályoznám.
A bróker technikailag 5-ös.
A pénzügyi osztály 1-es osztályzatot kap tőlem.

Ha megkapom esetleg a pénzem akkor azt is fogom jelezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009.10.14. 17:30 

Az elmúlt hetekben futottam a pénzem után, de sajnos mind hiába! Nem fizettek ki azóta sem és most már biztos vagyok benne, hogy nem is fognak! Azt ajánlom mindenki tartsa távol magát az Fxcbs-től és a Fienex Group-tól is. A FapTurbo meg mehet a lecsóba az ajánlásával együtt.

Az egész totális átverés, ígérgetnek fűt-fát, azt a hízelgő látszatot keltik hogy intézik az ügyet stb., de teljesen biztos vagyok benne, hogy a lehúzásra megy ki a játék! Nézzetek szét a fórumokon, hogy miket írnak a világ különböző országaiból erre a szemét bandára! Vannak olyanok is akiknek soha sem érkezett meg a pénze a brókerhez érdekes módon.

Csak a nagyokat és minél régebbi brókereket ajánlom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010.12.04. 17:24 

fxcashflow írta:
Az elmúlt hetekben futottam a pénzem után, de sajnos mind hiába! Nem fizettek ki azóta sem és most már biztos vagyok benne, hogy nem is fognak! Azt ajánlom mindenki tartsa távol magát az Fxcbs-től és a Fienex Group-tól is. A FapTurbo meg mehet a lecsóba az ajánlásával együtt.

Az egész totális átverés, ígérgetnek fűt-fát, azt a hízelgő látszatot keltik hogy intézik az ügyet stb., de teljesen biztos vagyok benne, hogy a lehúzásra megy ki a játék! Nézzetek szét a fórumokon, hogy miket írnak a világ különböző országaiból erre a szemét bandára! Vannak olyanok is akiknek soha sem érkezett meg a pénze a brókerhez érdekes módon.

Csak a nagyokat és minél régebbi brókereket ajánlom.

Azóta sincs semmi fejlemény?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.05.12. 15:38 

Nekünk a Global FX-el (FX Direkt Bank) gyűlt meg a bajunk. A kereskedési platformjuk sok kívánni valót hagy maga után. Kereskedni a FexTrader Pro saját fejlesztésű programjukkal lehet. Lassú, ha több chartot nyitsz meg (6-8-at egyszerre, esetleg rajzolgatsz is benne) akkor szaggat, sokkal lassabb mint a MT4. Többször is előfordult hogy ledobott, és nem engedett visszalépni. Kb egy évvel ezelőtt épp pozi nyitás után pár másodperccel dobott le. Jött a telefonálgatás, melynek során az első diszpécser akinek mondtam hogy nem tudok belépni, csak annyit mondott ők se, de dolgoznak rajta. A pozimon se TP, se SL, és nem tudtam visszalépni. Ilyenkor persze telefonon legalább 10 perc volt, mire elértem valakit, aki fogadott egy telefonos megbízást SL beállításra. Vagy fél óra múlva mire sikerült visszalépni, a pozícióm még mindig "pucéran" állt, SL nélkül.
Más: demóban velem többször előfordult, hogy magától spontán benyitott egy-egy pozit. Persze csak demó, meg a folyamatos fejlesztés miatt vannak bakik...stb, DE, egy trader kollégámnak egyszer élesben megcsinálta ugyan ezt. Aztán csak ment a herce-hurca, ő hiába állította, hogy magától nyitott be, a support meg esküdött rá, hogy olyan nem lehet. Sajnos ez épp egy mínuszos pozi volt. (demóban nekem pluszokat csinált:)
Más #2: többször előfordult, hogy megfagyott egy adott szinten az árfolyam, és a gyertyának a nyitó ára a valós árfolyamot mutatta, de a következő ticknél azonnal arra a szintre ugrott, ahol megfagyott. Egy-egy ilyen hibát esetenként több órán keresztül sem tudtak javítani. Volt hogy demón, volt hogy live programban csinálta meg. A kettőn egyszerre szerencsére sosem. Egy ilyet (amikor a live program hibázik) pont sikerült "lencsevégre" kapni.
http://kepfeltoltes.hu/110512/bug1_www. ... es.hu_.jpg
Más #3: Kisebb idősíkon (M1, M5) gyakran szörnyű hibákat ejtett a grafikonrajzoló. A kép beszéljen helyettem:
http://kepfeltoltes.hu/110512/bug2_www. ... es.hu_.jpg
Más #4: Híreket gyorsan közölték, de néha pontatlanul. Bár megjegyzem ez a legkisebb gond, és aki kizárólag technikai alapon kereskedik, azt nem is befolyásolja. Erről 2 gyöngyszem:
http://kepfeltoltes.hu/110512/hirek1_ww ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/110512/hirek2_ww ... es.hu_.jpg
Más #5: Ha idősíkot váltok, néha árfolyamot is vált!!! Sajnos az ilyen bakikat nem lehet lekereskedni. Pedig milyen jó lenne!:) W1 charton nyitok egy vételt, majd átváltok M5-re, és 300 PIP-el fentebb egyből zárom a pozit!
http://kepfeltoltes.hu/110512/Ez_hogy_l ... es.hu_.jpg
Illetve még egy gyöngyszem, amikor H1, M15, és M5 charton egy ugyanakkor záródó gyertyának 3 különböző záró ára van!
http://kepfeltoltes.hu/110512/Ez_hogy_l ... es.hu_.jpg
Más #6: Mindezen bakik mellett még azt mondom hogy éppen lehet kereskedni (kivéve a magától benyíló pozikat), de nálam a stopvadászat tette fel az i-re a pontot. Persze tisztában vagyok vele, hogy szinte mindenki átírja az árakat, van aki 4-5 PIP-el, van aki 10-15-el is, de itt a 40-50 PIP-es stop vadászatra már azt mondom hogy pofátlanság! Hozzátartozik, hogy náluk a legkisebb kereskedhető méret az 1 lot. Így egy 40 pontos stopvadászat bizony nagyon fájó lehet! Egyszer egy ilyet is sikerült le prtscr-elnem:
http://kepfeltoltes.hu/110512/40_PIP-es ... es.hu_.jpg
Az alsó charton szaggatottal berajzolva a támaszvonal, ami alá valószínűleg nagyon sokan tették a stopjukat. Éppen 10-15 PIP-el ez alá szúrt le egy tüske. Persze később fordult az árfolyam, és másoknál is megüthette a SL-t, de ez a stopvadászat tényén mit sem változtat. (A felső charton FxPro-s MT4 live platform látható, az eltérő időbélyegzőt az eltérő szerveridő okozza). Más számlavezetőnél is megnéztem (Alpari, Saxo...) de náluk sem volt tüske!
Más #7: Szerencsére ez nem velem esett meg, de megbízható a forrásom. A mentorommal történt, akitől kereskedni tanultam még anno ezen a felületen, hogy az árfolyam 5 PIP-el túlment a TP-ján, és a beállított order nem zárta ki a pozit!

Hogy pár pozitívumot is mondjak azért:
- Számlanyitás, pénzbefizetés- kifizetés gyors és zökkenőmentes.
- Forintban vezetett számla.
- 24 órás magyar nyelvű support.
- A chartot/elemzést egy kattintással el lehet menteni jpg formátumba, vagy akár egy egyéb speciális formátumba amit a grafikonrajzolójuk kezel, így ha átküldöd valakinek látni fogja az elemzésed, az összes berajzolt szinttel, támasszal, alakzattal...stb.
- Fix spredek, nem tágulnak. (de nem is alacsonyak!)

Ezek után mindenki döntse el magának, hogy akar-e náluk kereskedni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 13:15 

Az instaforex az FPA-nál scam minősítést kapott!

http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.instaforex.com

Pénz visszatérítés a spread-ből minden kereskedés után:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011.12.04. 09:55 

Enderpt írta:
Az instaforex az FPA-nál scam minősítést kapott!

http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.instaforex.com

nem fogok utánanézni hogy mi alapján, mindenesetre érdekes. Az oroszok ennek ellenére továbbra is őket fogják igénybe venni. és erre mérget merek venni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 12:21 

http://www.portfolio.hu/befektetesi_ala ... 69902.html

MF Global után a PFGBest is becsődölt. A brókereknek nem megy manapság annyira jól a szekerük.

A cikkhez személyes megjegyzés: Ha jól tudom a PFG-nek a white label partnerei voltak: GFT Forex & Gallant Capital Markets de ebbe nem vagyok biztos.

Tanulság: Ha hasonló esetek egy felügyelt !!!!!!!!!! brókerrel is előfordulhatnak, akkor csupán az a kérdés: a nem felügyelt cégeknél, hogy merik tartani a pénzüket az emberek?

Az ügyfeleket egyébként kártérítik egy OBA szerű alapból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 12:26 
Adminisztrátor

Hohohorgasz írta:

Tanulság: Ha hasonló esetek egy felügyelt !!!!!!!!!! brókerrel is előfordulhatnak, akkor csupán az a kérdés: a nem felügyelt cégeknél, hogy merik tartani a pénzüket az emberek?.

Érdekes, bennem épp az fogalmazódott meg, hogyha egy felügyelt brókernél ez megtörténhet, akkor mit ér ha egy bróker felügyelt? :-)

Tuti bróker: Ultra FX
Szupergyors VPS: Ultra FX VPS

Skype elérhetőségem: jozsefmiskolci

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 13:47 

miskolci írta:
Hohohorgasz írta:

Tanulság: Ha hasonló esetek egy felügyelt !!!!!!!!!! brókerrel is előfordulhatnak, akkor csupán az a kérdés: a nem felügyelt cégeknél, hogy merik tartani a pénzüket az emberek?.

Érdekes, bennem épp az fogalmazódott meg, hogyha egy felügyelt brókernél ez megtörténhet, akkor mit ér ha egy bróker felügyelt? :-)[/quo

QuantumXXL botrány után megkerestem mindhárom felügyeleti szervét a Tadawulnak (ajánlott levélben).
Szerinted kaptam választ egyiktől is?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 13:59 

little írta:
QuantumXXL botrány után megkerestem mindhárom felügyeleti szervét a Tadawulnak (ajánlott levélben).

Sajnállak a QuantumXXL miatt. Bár ott gyanús volt eleve, hogy a saját számlád history-ját nem nézhetted meg. Külső szemlélőként viszont én továbbra is a Quantumot látom sárosnak a dologban. A felügyeletek nem hiszem, hogy találnak kivetnivalót a Tadawul gyakorlatával szemben, hisz így fény derült arra, hogy voltak hiányosságok a számlák kezelésével kapcsolatosan. (Bár itt meg kell említenem, hogy a Tadawul tulajdonosi szerkezete sem éppen az egyszerűségéről híres - ciprusi cég, de arab tulajdonosokkal és offshore vállalatok is helyet kapnak, akiknek a jó ég tudja, hogy ki a vezetőjük) Ha már kezelt számlás szolgáltatást akarsz indítani akkor az a minimum, hogy megengeded, hogy lássák mi fán terem a profit.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hohohorgasz 2012.07.10. 14:03-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 14:01 

miskolci írta:
Érdekes, bennem épp az fogalmazódott meg, hogyha egy felügyelt brókernél ez megtörténhet, akkor mit ér ha egy bróker felügyelt? :-)

Azt elfelejti mindenki, hogy amerikában attól, hogy egy brókercég NFA regisztrált az nem jelent semmit. Nem felügyelet, hanem olyan kb. mint itthon az ipari kamara. Kötelező a tagság aztán le van tojva. Nagy rálátása nincs a dolgokra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.10. 20:58 

Hohohorgasz írta:
little írta:

Sajnállak a QuantumXXL miatt. Bár ott gyanús volt eleve, hogy a saját számlád history-ját nem nézhetted meg. Külső szemlélőként viszont én továbbra is a Quantumot látom sárosnak a dologban. A felügyeletek nem hiszem, hogy találnak kivetnivalót a Tadawul gyakorlatával szemben, hisz így fény derült arra, hogy voltak hiányosságok a számlák kezelésével kapcsolatosan. (Bár itt meg kell említenem, hogy a Tadawul tulajdonosi szerkezete sem éppen az egyszerűségéről híres - ciprusi cég, de arab tulajdonosokkal és offshore vállalatok is helyet kapnak, akiknek a jó ég tudja, hogy ki a vezetőjük) Ha már kezelt számlás szolgáltatást akarsz indítani akkor az a minimum, hogy megengeded, hogy lássák mi fán terem a profit.

Ne menjünk bele a QuantumXXL sztoriba. Nyilván a Quantum a sáros, de a Tadawul is vétett nagyon durva hibákat. Azért lenne mit mazsolázgatni a felügyeletnek a Tadawul pozíció zárási procedúráján.
Csak pl. azonos napon azonos összeget raktunk be (21 kereskedési nappal a kényszerzárások előtt) és az egyik számla -22% a másik -64% a zárások után.
A Tadawulnak fogalma nem volt róla mi alapján zárja a pozíciókat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.07.11. 10:00 

little írta:
Ne menjünk bele a QuantumXXL sztoriba. Nyilván a Quantum a sáros, de a Tadawul is vétett nagyon durva hibákat. Azért lenne mit mazsolázgatni a felügyeletnek a Tadawul pozíció zárási procedúráján.

Igazad van. Mindenesetre ha abban az álomvilágban élnénk melyben a ciprusi felügyeletnek lenne elég humán erőforrása arra, hogy kinyomozza ki hol vétett, valamint a több száz bedőlő számlájára hogy lehetne normálisan elosztani a veszteséget, még akkor sem tudnál semmit se csinálni, mivel már a pénzt átutalták/lenyúlták/elköltötték/eltüntették és még akkor se biztos, hogy a Tadawul vétett, ugyanis sokszor maguk a felügyeletek b*szogatják a brókercégeket az átlátható működésre.

Én simán el tudok képzelni egy olyan szcenáriót is, hogy a Tadawul tyúkszemére léptek, hogy most már elég. Mert azért neki is érdeke volt az hogy a számlák menjenek, a forgalom is pörögjön, szóval tuti nem jókedvükből tértek át egy másik elszámolási módra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 19:04 

IamFX egy tróger banda - röviden.
A spread-et rendszeresen nzd pároknál 1 perc alatt 100 - 200 pip-re nyitja, majd zárja.
Robot nyitott nekem előtte(de ennyi erővel kézi is lehetett volna) kiütötte az sl-t.
Egyetlen másik brókernél nem volt ilyen gyertya - írtam és bemásoltam a tényt, hogy
lássa mi is ez; válasz = nem értik mit is kérdezek.
Akkor 141 pip szorzata bánta.... (kb. 13.5$ minimum).
Kértem a rossz jel miatt a visszatérítést - válasz egy zagyvaság volt 2* is.
Ja és jutalékot szednek (0.01 lot = 1 pip értékben) a swap mellé....
A spread alapból vonzó (0,2 - 2 pip szinte az összes páron), de a "feketeleves" ott van....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.22. 07:38 

Nem tudom mit vártál egy olyam brókertol ami nem szabályozott illetve Panamában van a székhelye.
Gyakorlatilag minden torvénytol fuggetlen. Se az USA se az EU torvényei nem vonatkoznak rá. ;)

Tel: +357 25027000
Fax: +357 25027001
Direct: +357 25027850
Mobile: +357 96860400
Email: Znemeth@IronFX.com
Web: www.IronFX.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 19:00 

Németh Zoltán IronFX írta:
Nem tudom mit vártál egy olyam brókertol ami nem szabályozott illetve Panamában van a székhelye.
Gyakorlatilag minden torvénytol fuggetlen. Se az USA se az EU torvényei nem vonatkoznak rá. ;)

Utólag - okosabban - semmit nem kellett volna tőlük várni.
A szépséghiba az, hogy egy a ws robotot reklámozó - nem gagyi -
Magyar oldal ajánlja, mint egyik lehetséges brókert a robot alá....
(egyébként írtam oda is... és a válaszból kiderült fogalmuk sincs kit/mit
is reklámoznak....)
Az IronFX-et nyugodt szívvel ajánlod? :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 07:08 

A brókert azért ajánlja egy-egy honlap mert havi fix pénzt vagy jutalékot fizetnek nekik úgyhogy nem jelent semmit.

Természetesen ajánlani tudom az IronFX-et.
Náluk kereskedtem azután sikerult osszehaverkodnom az egyik alkalmazottal a telefonon, és végul felvettek úgyhogy itt vagyok és mindennel meg vagyok elégedve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 07:09 

A Pepperstone-nál nyitottam egy Razor Edge számlát a mai nap csak kíváncsiságból.

Érdekes amit az Új megbízás képernyon írnak:

''Figyelem! A piaci megbízás végrehajtásakor az árat a dealer adja.''

Ezek szerint a cég '' igazi ECN '' bróker

Arról nem is beszélve hogy a beígért EUR/USD 0.1 pip spread az a valóságban 1.3 pip átlagosan plusz 7$ jutalék lotonként.

Nincs bónuszuk és nem voltam elragadtatva az ugyfélszolgálattól sem.

De ez csak az én véleményem mindenki szurje le a saját kovetkeztetését.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 11:25 

Érdekes, nekem is ezt írja. Mint ahogy a Thinkforex, Axi, Tadawul.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra