Forex.profikezdo.hu

Forex, robotok, kereskedés, bináris opciók, stb. és minden, ami ezzel kapcsolatos.

Szerintem az egyik legmegbízhatóbb bróker!

Pontos idő: 2019.10.16. 22:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Külföld
HozzászólásElküldve: 2015.01.21. 23:36 

Sziasztok

Még új vagyok, csak ismerkedem a forexszel, de mivel pénzről van szó, szeretnék betartani minden olyan kötelezettséget, aminek nem betartása káros lehet az egészségemre. :D
Adózással kapcsolatos kérdésem van, de nem találtam a kérdésre megfelelő topicot, ezért nyitom ezt most.

A kérdésem pedig külföldön való adózással kapcsolatos.
Egy ideje külföldön élek, mégpedig az Egyesült Királyságban, és sajnos nem tudom, itt mit hogyan kell adózni. Esetleg van valaki, aki tudja, itt él, vagy hallott erről? Nagy segítség lenne, mert nem találok erre vonatkozó _hivatalos_ információt.

Pár honlapot találtam, amik összehasonlítják az adózási szokásokat, de UK résznél csak annyi van körülbelül, hogy ~örülj halandó, mert nagy szerencséd van: UK-ben adómentes, mivel egyfajta szerencsejáték/fogadás státusza van, és mint olyan, nem adóköteles.

De olvastam olyat is, hogy bizony adóköteles, mégpedig magánvállalkozóvá kell válnom ha csinálom, mert ún. capital gains-nek minősül.
Illetve azt is olvastam, hogy úgy lehet elkerülni az adókötelezettséget, ha xy brókernél vagy nem tudom hol nyitok számlát, és oda vándorol a nyereség.

Ki mit tud erről, mi az igaz, és hogy van ez pontosan? Az itteni adóhivatal oldalán nem találtam erről semmit (de lehet, hogy csak bénán fogtam neki)
Remélem nem vagyok egyedül ezzel a kérdésemmel.

Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]